Proč jet Beskyd?

Navzdory snahám o zatraktivnění sportovních akcí nejen pro veřejnost a cyklomaratonů se to již týká také, jejich podstatu tvoří v prvé řadě volba trasy. V Beskydech není mnoho kopců, přes které náš závod nejel. Současná varianta trasy vykrystalizovala z naší snahy o co nejkompaktnější horský zážitek bez dlouhých přejezdů údolími a hustě osídlenými městy. Přesun zázemí Beskyd tour na Bílou, která leží v samém srdci hor, to jen usnadnil. Výsledkem je trasa, která u nás nemá obdoby. Pojedete čistou horskou přírodou, na 163 kilometrech projedete jen dvanácti obcemi,  po startu ujedete 25 kilometrů lesem než opět narazíte na lidské sídlo. Dvacet procent trasy vede po silnicích se zákazem vjezdu motorovým vozidlům a další velkou její část tvoří silnice s minimálním provozem. K tomu přidejte zcela odlišný charakter Beskyd od ostatních českých hor a máte na stole první důvod, proč přijet zkusit Beskyd tour.

Silniční Beskyd tour :

Trasa vede méně přes města, více do hor a mimo silniční provoz
Dvě horské prémie, první na Pustevnách, společná oběma trasám, druhá na Kasárni pouze na nejdelší trase.
Občerstvovačku  na Pustevnách provozuje Cyklosport Prašivka
Peloton a doprovod budou doprovázet jezdci  na motorkách

GPX 53km  ,  GPX 121km  , GPX 163km

mapa_bt_24.jpg

mapa_bt53_24_mala.jpg

Oldtimer Beskyd tour rally

Trasa nesoutěžní rally po několika ikonických kopcích Beskyd tour minulého milénia je na světě. Pokud stále hůře hledáte svou top závodní motivaci, je tohle vaše pravá volba. Pohodová jízda s kamarády, sem tam měřená sekce, sem tam kafíčko u cesty a nový zážitek ze 170 kilometrů po beskydských silničkách je Váš. Další podrobnosti trasy připravujeme

oldtimer_map_mala.jpg

Možnost ubytování přímo v cíli.

Trasy vedou jak po pozemcích soukromých subjektů např. Biskupské lesy, tak po pozemcích státu, např.  Lesy ČR s.p., Povodí Odry a další.  Tímto děkujeme za umožnění konání akce.


 

Partneři
partner_1
partner_2
partner_3
partner_4
partner_5
partner_6
partner_7
partner_8
partner_9
partner_10
partner_11
partner_12
partner_13
partner_14
partner_15
partner_16
partner_17
partner_18
partner_19
partner_20
partner_21
partner_22
partner_23
partner_24
Pořadatel: KOLEČKO z.s.
Kontakt : beskydtour@atlas.cz, 603 251 905